
- Ideal operator for a swing & bi folding gate
- AZ SW106-01 gives wider open for your gate, it saves space at the same time improves work eciency.
- The gate will close automatically aer being opened for a preset time.
- Safe and practical: incase of power failure, the motor is equipped with a personalized releasing key.
- Reverse open when the photocell detected an obstacle(optional).
- Fast installation & easy electrical connection.
| Power supply | AC 220 V / 50 Hz |
| Motor power | 80 W * 2 nos |
| Maximum weight of gate | 300+ 300 Kg |
| Maximum leaf length | 3 M +3 M |
| Maximum piston stroke | 540 mm |
| Maximum force | 1500 N |
| Distance for remote control | ≥ 30 m |
| Noise | ≤ 58 dB |
| Working duty | S2, 30 min |
| Working temperature | -20°C ~ +70°C |
| Protection Class | IP 54 |


