
- Ideal for automating pedestrian gates
- Brushless motor for high peormance and silent operation.
- Small size and large force
- Resistance rebound protection
- Intelligent circuit protection
| Power supply | 220 V AC / 50 Hz |
| Motor power | 30 W |
| Motor Voltage | DC 24 V |
| Gate operating time | 3 – 6 seconds |
| Maximum weight of gate | 75 Kg |
| Remote control distance | ≥ 50 m |
| RPM | 1400 |
| Current | 1.5 A |
| Working temperature | -20°C ~ +70°C |
| Protection Class | IP 44 |




