RS20+ with WiFi
Attendance With Access Control And Reader
Attendance With Access Control And Reader
| Fingerprint Capacity | 3000 |
| Card Capacity | 3000 |
| Password | 3000 |
| Attendance Records | 100,000 |
| Working Mode | Offline/Online |
| Verification | Fingerprint, ID Card, Password |
| Fingerprint Sensor | Optical Sensor High precision total reflection optics scanner |
| Screen | 2.4″ Color Display |
| Language | Multi Language Support |
| Communication | TCP/IP, USB Disk, WiFi, GPRS(optional) |
| Power Supply | DC 12V |
| Idle Current | 400mA |
| Working Current | 500mA |
| Sound Indicator | Buzzer, Voice |
| Access Control | Built-in |
| Battery Backup | Built-in |
Sa 20/3-K5, Panchkoshi Chauraha, Paigamberpur Sarnath, Varanasi (Near haribandhu Facture Clinic) – 221007
+91 7905847046 (Sales & Support)
samar.s@eurovisontech.com (Sales),
support@eurovisontech.com (Support)
GST Number- 09GXOPS0641L1ZQ
L-15/307 Gaurishankar parishar katara hills Bhopal ( near barrai public school) Pin - 462043
+919009894744(Sales & Support)
roopram.k@eurovisontech.com (Sales)
support@eurovisontech.com (Support)
GST Number- 21BTHPB5037R1ZL
House No C/333,sushila Vihar 2nd Bulenshahr,pincode-203001
+918766322793(Sales & Support)
lokendrasingh@eurovisontech.com(Sales)
support@eurovisontech.com (Support)
GST Number- 07BQNPS9529Q1ZJ
kuldeep.c@eurovisontech.com (Sales)
support@eurovisontech.com (Support)
GST Number- 21AHHPC4598B1ZR
Branch -29,s.h.k.b.sarani,dum Dum,near Hanuman Mandir,kolkata -700074,west Bengal
debraj.das@eurovisontech.com(Sales)
support@eurovisontech.com (Support)
GST Number- 19CHNPP5887L1Z4
Plot no/977, Mahanadi Vihar, Cuttack, Pincode 753004, Odisha, India
sujit.bhoi@eurovisontech.com (Sales)
support@eurovisontech.com (Support)
GST Number- 21BTHPB5037R1ZL
Rajkumar 71/d,manas Vihar,jajmau Kanpur,up,pincode-308010
+91 9026249130 (Sales & Support)
rajkumar@eurovisontech.com(Sales)
support@eurovisontech.com (Support)
GST Number- 09GXOPS0641L1ZQ
Gopinagar, P. O. Kamarchandi, P. S. Haripal, Dist: Hooghly, Pin-712405
