| Fingerprint Capacity | 3000 |
| Card Capacity | 3000 |
| Password | 3000 |
| Attendance Records | 100,000 |
| Working Mode | Offline/Online |
| Verification | Fingerprint, ID Card, Password |
| Fingerprint Sensor | Optical Sensor High precision total reflection optics scanner |
| Screen | 2.4″ Color Display |
| Language | Multi Language Support |
| Communication | TCP/IP, USB Disk, WiFi |
| Power Supply | DC 12V |
| Idle Current | 400mA |
| Working Current | 500mA |
| Sound Indicator | Buzzer, Voice |
| Access Control | Built-in |
| Battery Backup | Built-in |
RS 10+ with WiFi
Attendance With Access Control And Reader

