
- AZ SW 107-01 Swing gates operator with aiculated arm.
- Robust and Reliable: High quality alloy aluminum design
- Silent: internal precision mechanics
- Integrated mechanical stops for open and close positions
- Safe and Practical: in case of power failure, the motor is equipped with a personalized releasing key
- The gate will close automatically aer being opened for a preset time
- Reverse open when the photocell detected an obstacle(optional)
| Power supply | AC 220 V / 50 Hz |
| Motor power | 260 W * 2 nos |
| Opening time | 9°/ s ~ 11°/ s |
| Maximum weight of gate | 400 + 400 Kg |
| Maximum leaf length | 3.5 M + 3.5 M |
| Distance for remote control | ≥ 30 m |
| Limit switch | Mechanical limit switch |
| Noise | ≤ 58 dB |
| Working duty | S2, 15 min |
| Working temperature | -20°C ~ +70°C |
| Protection Class | IP 54 |


